web analytics

Meritter

Resultater 2017

Terrengsykling:

  • 1. plass NorgesCup, Darbu / Fiskum
  • 2. plass sammenlagt i NC / UCI S1 ritt – Rye Terrengsykkelfestival
  • 35. plass – WorldCup – Albstadt
  • 40. plass – WorldCup – Nove Mesto
  • NM-Gull Fatbike, Lygna
Resultater 2016

Terrengsykling:

  • NM-Gull rundbane XCO
  • 1. plass Ultrabirken (totalseier)
  • NM-Sølv sprint XCE
  • 1. plass Sramliga, Danmark (UCI cat 2.)
  • 1. plass sammenlagt i NorgesCup maraton
  • 1. plass NorgesCup maraton, Bukkerittet
  • 1. plass NorgesCup maraton, Furusjøen Rundt
  • 3x 1. plasser NorgesCup rundbane XCO
  • 2. plass totalt i NorgesCup rundbane XCO/li>
  • 3. plass Salamina MTB race, Hellas UCI cat 2.
  • 4. plass Salamina MTB race, Hellas UCI cat 1.
  • 5. plass EM sprint XCE
  • 21. plass EM rundbane XCO

Cyclocross:

  • NM-GULL CX, Skien
  • 1. plass NorgesCup CX #1, Spikkestad
  • 1. plass NorgesCup CX #2, Svelvik
  • 1. plass Tryvannskross CX
  • 18. plass i EM cyclocross, Pont-Chateu, France

CX = cyclocross

Resultater 2015

Terrengsykling:

  • 1. plass, NorgesCup XCO, Kjelsås
  • 1. plass, NorgesCup Sprint, Trondheim
  • 1. plass, Skiptvetrittet
  • 1. plass Einarittet
  • 2x 1. plass United Bakeries Cup
  • NM-SØLV, Sprint XCE
  • NM-SØLV, Rundbane XCO
  • 2. plass NorgesCup XCO, Svelvik
  • 2. plass NorgesCup Tempo, Fiskum
  • 3. plass NorgesCup XCO, Fiskum
  • 3. plass sammenlagt i NorgesCup Rundbane XCO
  • 4. plass Skjebergrittet
  • 5. plass NorgesCup Maraton, Montebellorittet
  • 14. plass Hamar Kriterium gateritt, Landevei
  • 14. plass Bundesliga sprint XCO, Titesee/Neustadt, Tyskland
  • 44. plass WorldCup XCO, Mont Sainte Ann, Canada
  • 45. plass WorldCup XCO, Windham, USA

Cyclocross:

  • NM-GULL i CX, Svelvik
  • 1. plass i NorgesCup sammenlagt CX
  • 1. plass, NorgesCup #6, Kristiansand
  • 1. plass, NorgesCup #2, Spikkestad
  • 1. plass, Superpokal CX, Voldsløkka, Oslo
  • 2. plass, NorgesCup #1, Spikkestad
  • 3. plass, NorgesCup #5, Arendal/Hove
  • 3. plass, NorgesCup #4, Skien
  • 3. plass, NorgesCup #3, Tønsberg

CX = cyclocross

Resultater 2014

Terrengsykling:

  • VM, 7. plass Sprint XCE
  • NM-SØLV, Sprint XCE
  • 1. plass Einarittet
  • 1. plass Terningrittet
  • 1. plass Gran Canaria race MTB
  • 2. plass Terrengsykkelrittet
  • 3. plass NorgesCup XCO, Horten
  • 4. plass NorgesMesterskap XCO
  • 4. plass Bundesliga sprint XCE, Schopp, Tyskland

 

Resultater 2013

Terrengsykling:

  • 1. plass i NorgesCup sammenlagt XCO
  • 9. og 11. plass i World Cup Sprint (XCE)
  • 26. og 31. plass i World Cup XCO
  • 11. og 14. plass i BMC Racing Cup, Sveits
  • 1. plass K20-24år og 11. plass K elite, Birkebeinerrittet 2013
  • 2. plass Terrengsykkelrittet Maraton

Vintertriathlon:

  • VM-SØLV, individuelt, Cogne, Italia, Vintertriatlon
  • VM-SØLV, Stafett, Cogne, Italia, Vintertriatlon
  • EM-SØLV, Stafett, Estland, Vintertriathlon
  • EM-BRONSE, individuelt, Estland, Vintertriathlon

 

Resultater 2012

Terrengsykling:
1. plass, NM-sprint U-offisiell
2. plass i Etapperittet Langkawi International Bike Challenge
3. plass, NM XCO
Flere 1. plasser i NorgesCupen
Topp 30. plasseringer i World Cup XCO
24. plass EM XCO, Moskva, Russland
32. plass VM XCO, Saalfelden, Østerrike
1. plass, klasse 20-24 år Birkebeinerrittet

Resultater 2011

Terrengsykling:
1. plass U23 – World Cup 1 XCO UCI (U23) – Pietermaritzburg (23.04.2011)
1. plass Elite – NorgesCup XCO UCI – Svelvik (19.06.2011)
1. plass Elite – NorgesCup XCO UCI – Konnerud (18.06.2011)
1. plass U23 (3. plass Elite) – Grazer Bike-Opening Stattegg (08.05.2011)
1. plass U23 (3. plass Elite) – Maremma Cup XCO UCI (27.02.2011)
1. plass Elite – Uoff. Norgesmesterskap XCE (Sprint) – Horten (17.07.2011)
2. plass Elite – Norgesmesterskap XCO UCI – Horten (16.07.2011)
2. plass U23 – World Cup 5 XCO UCI (U23) – Windham (09.07.2011)
2. plass U23 (4. plass Elite) – Bundesliga – Bike Festival XCO UCI (15.05.2011)
2. plass Elite – Apfossliga 3 – Kolding XCO UCI (04.06.2011)
2. plass U23 (14. plass Elite) – Bundesliga – Frühjahrsklassiker XCO UCI (17.04.2011)
3. plass U23 – Europamesterskap XCO, Dohnany, Slovakia (06.08.2011)
3. plass U23 – World Cup 4 XCO UCI (U23) – Mount-Sainte-Anne (02.07.2011)
3. plass Elite – Bundesliga – Bike Festival Short Race (14.05.2011)
4. plass U23 (11. plass Elite) – Maremma Cup XCO UCI (06.03.2011)
5. plass U23 – World Cup 3 XCO UCI (U23) – Offenburg (29.05.2011)
5. plass U23 (11. plass Elite) – Marlene Sunshine Race XCO UCI (10.04.2011)
7. plass U23 – World Cup 6 XCO (U23) – Nove Mesto, Tjekkia (14.08.2011)
7. plass Elite – Apfossliga 2 – Varde XCO UCI (02.06.2011)
7. plass U23 – Bundesliga 4 XCO – Heubach, Tyskland (11.09.2011)
9. plass U23 – World Cup 2 XCO UCI (U23) – Dalby Forest (22.05.2011)
9. plass Elite – World Cup Sprint Offenburg (27.05.2011)
14. plass U23 – Verdensmesterskap XCO – Champery, Sveits (02.09.2011)
18. plass U23 – World Cup 7 XCO – Val de Sole, Italia (20.08.2011)

Resultater 2010

Terrengsykkel:
1. plass NorgesCup XCO 2010 Sammenlagt
1. plass Nordisk Mesterskap / NorgesCup 6 XCO UCI Class 2, Svelvik (13. juni)
1. plass Shimanoliga 5 XCO UCI Class 2, Rold Skov, Danmark (12. september)
1. plass NorgesCup 8 XCO, Skullerud, Oslo (22. august)
1. plass NorgesCup 7 XCO, Tønsberg (21. august)
1. plass NorgesCup 5 XCO, Bærum (12. juni)
1. plass NorgesCup 2 XCM, Terrengsykkelrittet, Oslo (22. mai)
1. plass NorgesCup 4 XCO UCI Class 2, Horten (9. mai)
1. plass NorgesCup 2 XCO, Egersund (18. apr)
1. plass NorgesCup 1 XCO, Stavanger (17. apr)
2. plass Norgesmesterskap XCO UCI, Trondheim (21. juni)
2. plass Bundesliga 4 (U23) (6. plass women elite) XCO UCI, Saalhausen, Tyskland (19. september)
3. plass RacerBikesCup 5 (U23) XCO UCI, Champèry, Sveits (6. juni)
3. plass Shimanoliga 2 XCO UCI Class 3, Kolding, Danmark (30. mai)
4. plass World Cup 5 (U23) (25. plass women elite) XCO UCI, Val di Sole, Italia (31. juli)
8. plass Bundesliga 2 (U23) XCO UCI Class 1, Heubach, Tyskland (16. mai)
11. plass World Cup 4 (U23) (50. plass women elite) XCO UCI, Champêry, Sveits (25. juli)
25. plass VM-U23, Mont St. Anne, Canada (2. september)

Resultater 2009

Terrengsykkel:
1. plass Craft MTB 6-dagers, totalvinner og klassevinner (20. – 26. juni)
1. plass NorgesCup rundbane Hortensmarka (19. april)
1. plass NorgesCup rundbane, Skullerudrittet (3. mai)
1. plass NorgesCup maraton, Raumerrittet (6. juni)
1. plass Einarittet (1. juni)
2. plass NorgesCup rundbane, Sørmarka Stavanger (10. mai)
2. plass NorgesCup rundbane, Festningsrittet Trondheim (30. mai)
3. plass NorgesCup rundbane, Svelvik (5. juli)
5. plass NorgesCup maraton, Markatråkket Trondheim (31. mai)
5. plass NM, terreng rundbane, Sola (19. juli)

Vintertriathlon:
VM-Gull, U23, Gaishorn, Østerrike
VM-Gull, stafett, Gaishorn, Østerrike
EM-Gull, U23, Latky Mlaky, Slovakia
EM-Gull, stafett, Latky Mlaky, Slovakia

Langrenn:
1. plass Birkebeinerrennet K20-24, tid: 3.21.42.
3. plass NM jr. stafett
16. plass Vasaloppet, tid: 5.13.

Resultater 2008

Terrengsykkel: – Førsteårs senior
1. plass Norgescup, maraton, Farrisrunden
1. plass Norgescup maraton, Vestmarkrittet
1. plass, rundbane terreng, Bærum
1. plass Birkebeinerrittet, K18-19, tid: 3:21:34
2. plass Nordisk maratonritt bukkerittet
2. plass totalt Grenserittet, beste norske
4. plass, internasjonalt, UCI-ritt, Danmark
13. plass, internasjonalt, BeneLuxeCup, Nederland
2. plass totalt i Norgescup Maraton 2008

NM-GULL Terreng Rundbane (Drøbak)

Langrenn:
1. plass i klasse, Birkebeinerrennet, tid: 3.03.02
Flere topp 12. plasseringer i Norgescupen

Vant Birkebeinertrippelen, beste dame totalt uansett klasse.
Rennet: 03:03:02. Rittet: 03:21:34. Løpet: 01:51:27

Resultater 2007

Terrengsykkel: (Førsteårs junior)
NM-Gull jr. Terreng Rundbane, Svelvik
7. plass, Nordisk Mesterskap, i seniorklasse
1. plass, Birkebeinerrittet, tid: 3:37:44, sterk motvind
1. plass, Grenserittet, tid: 2:52:33
1. plass og 2. beste kvinne totalt Skarverittet NC Maraton
1. plass og beste kvinne totalt Tur De Beitostølen
4. beste kvinne totalt, Lilhamr – Oslo 180km, tid 5:08:58
1.plass, 3 beste dame totalt, Raumerrittet, tid: 3:10:34
1. plass terreng rundbane NorgesCup Skullerud.

Triathlon:
NM-gull og NM-sølv i lag, Duathlon, løp-sykkel-løp
1. pl. Birkebeinertrippelen 2007
5. pl. NM-langdistansetriathlon, 1900m svøm – 90km sykkel – 21km løp
VM-sølv, i Vintertriathlon 2007

Langrenn:
KM-Sølv
KM-Gull
16. plass totalt i NorgesCup

 

Resultater 2006

Terrengsykkel:
Sammenlagtseier i NC-Maraton
1. plass Birkebeinerrittet K 16-19 tid: 3t 41min
1. plass i K 16-19, Raumerrittet 2006
3. plass Birkebeinerrittet 2005, tid: 3t 47min
1. plass, Skarverittet K 16-19
2. plass UM-terreng 05
Totalseier Eidsvoll-oslo 2005, landevei

Langrenn:
Nr 11 totalt i Norgescupen 05/06
4. plass, Birkebeinerrennet tid: 3t52min
NorgesCup, Stokke 06: 7pl. sprint, 7pl. 5km klassisk, 8pl. 10km fristil.
KM-Gull, stafett
2xKM-Sølv

 

Copyright 2009-2016 © Elisabeth Sveum